عکاسی از مناظر زمستانی

عکاسی زمستانی

عکاسی از مناظر زمستانی و ویرایش این عکس ها

هستند عده ای که زمستان و عکاسی از مناظر زمستانی و برفی را ترجیح می دهند. عده ای هم در تابستان  و بهار که هوا مناسب است و خورشید درخشان در آسمان وجود دارد ذوق زده با دوربین خود به طبیعت زیبا می روند.

صحنه های سرد و یخ زده ،برف، خورشیدی که در اکثر ساعت روز به طور مایل می تابد، همگی شرایطی هستند که می تواند به یک عکس عالی برسد.

تجهیزات:

برای شروع یک لنز واید مناسب انتخاب کنید. اکثر لنزهای زوم کیت دوربین از فاصله کانونی 18 میلیمتر شروع می شوند که برای منظور ما مناسب هستند. در قدم بعدی از شارژ بودن باطری دوربین خود اطمینان داشته باشید.  ترجیحا باطری یدک همراه داشته باشید، چون سرمای هوا باعث خالی شدن سریعتر باطری می شود.

سعی کنید از سه پایه استفاده کنید؛ ولی اگر همچنان اعتقادی به سه پایه ندارید به یک زیرانداز ضدرطوب و عایق گرما برای عکاسی از لول پایین احتیاج پیدا می کنید.

شروع عکاسی:

کادری را انتخاب کنید که جزییات مناسبی از پیش زمینه را شامل شود. شاخه های یخ زده، گیاهان خشک، سنگ های منجمد همگی سوژه هایی عالی برای گنجاندن در پیش زمینه هستند.

از آسمان غافل نشوید. وجود یک آسمان ابری یا گرفته در پس زمینه، همیشه به جذابیت عکس های زمستانی کمک می کند.

 

تنظیمات:

سعی کنید دیافراگم بسته انتخاب کنید تا بیشترین عمق میدان ممکن را داشته باشید.

دوربین ها معمولا در هوای برفی کمی گیج می شوند. دلیل این موضوع سفیدی بیش از حد منظره برفی هست. این زمان دوربین به اشتباه نقاط بیش نوردهی تشخیص میدهد و سعی می کند برای جبران نوردهی را کاهش دهد. پس برای رسیدن به یک برف سفید و نه خاکستری، یا از مود منوال استفاده کنید و یا تنظیمات نوردهی را 1.5 تا 2 استاپ افزایش دهید.

EXPOSURE

 

ادیت:

در ادیت چنین عکس هایی با تنظیم وایت بالانس کار خود را شروع کنید کمی سردتر کردن دمای رنگ به افزایش حس سرما کمک می کند.

در قدم بعدی پیش زمینه را جدا کنید. و تنظیمات نور را بر اساس آن انجام دهید.

حالا نوبت کار بر روی اسمان است. و احنمالا کمی تیره کردن آن و افزایش کنتراست برای تاکید بیشتر بر ابرها.

در نهایت با استفاده از فیلتر شارپنس ،دیتیل و جزییات پیش زمینه را کاملا اشکار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *